KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477073
nr 1447 7073
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad, "från min trädgård". Olja på duk, 69x79cm, yttermått inklusive ram: 86x96cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 februari 2022
kl 18:53:05
7/2 18:47:04
Ebbe Höglund
Läs mer om Ebbe Höglund